ŁAPACZE SNÓW i MAKRAMY

Łapacze snów i Makramy Imagoo umiejętnie łączą w sobie wielowiekowe tradycje ze współczesnymi, polskimi elementami wzorniczymi.  Wykonane ręcznie z miłością, każdy jest niepowtarzalny i wyjątkowy.  Świetnie sprawdzą się zarówno w sypialni, jak i w roli dekoracji salonu czy balkonu. Ocieplą każde pomieszczenie, mogą być nietuzinkowym prezentem dla bliskich.

Łapacze snów, mają za sobą wiele wieków tradycji.  Wiążą się z wierzeniami amerykańskich plemion indiańskich, które niezwykle ceniły sobie dobry spokojny sen.  Wierzono, że każdy sen, który przytrafia się śpiącym, musi przejść przez ten amulet.  Dlatego łapacz snów wieszało się nad łóżkami domowników albo nad głównym wejściem do domostwa.  Gęste sploty sieci łapacza snów przepuszczały podobno tylko dobre i piękne marzenia senne, zatrzymywały zaś koszmary i sny pełne niepokojących znaków.  Te ostatnie, zaplątane w sieć, miały z niej później spływać w dół po piórach wraz z pierwszymi promieniami słońca i znikać na zawsze.

Makrama to znana od starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Technika wiązania przedostała się do Europy ze starożytnej Asyrii i Babilonii. W średniowieczu stosowano ją głównie do ozdoby królewskich szat, w późniejszych wiekach wykonywano również pokrycia na łoża, sofy, fotele. Technika ponownie zyskała popularność w latach 70 XX. wieku. Stosując tę technikę można wyplatać wiele rzeczy poczynając od kwietników, poprzez naszyjniki, makaty ścienne, kończąc na torebkach i plecakach.

rozwiń